• Základné informácie

• Študijný odbor 6317 M 74 obchodná akadémia – bilingválne štúdium (slovensko-anglické)

5-ročné denné štúdium pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ

Prijímacia skúška:

Prijímacia skúška sa skladá z dvoch častí.

• prvá časť je talentová skúška – overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu z anglického jazyka písomnou formou
          • druhá časť sú testy z overenia vedomostí zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky (profilové predmety) písomnou formou

Rodičia žiakov 8. alebo 9. ročníka podajú prihlášku riaditeľovi ZŠ do 20. 02. 2018.

Prijímacia skúška sa uskutoční 28. 03. 2018.

Štúdium:

• všeobecnovzdelávacie predmety so zvýšenou dotáciou hodín anglického jazyka v 1. ročníku (20 hodín týždenne)

druhý cudzí jazyk: nemecký jazyk, ruský jazyk

• odborné predmety: ekonomika a právo, účtovníctvo, hospodárske výpočty, štatistika, administratíva a korešpondencia, cvičná firma, tovaroznalectvo, komunikácia a svet práce, jazyková odborná príprava (vyučujú sa od 2. ročníka)

minimálne tri odborné predmety budú vyučované bilingválne od 2. ročníka

• voliteľné predmety: aplikovaná ekonómia, marketing, cvičenia z účtovníctva, makroekonómia – seminár, aplikovaná informatika – seminár, aplikovaná matematika – seminár, podnikanie v cestovnom ruchu

možnosť vykonať prax vo firmách a odborných školách v Anglicku, Holandsku, v Českej republike alebo v hotelových komplexoch na Cypre

Ukončenie štúdia:

5-ročné štúdium sa končí maturitnou skúškou z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra v 4. ročníku,
          • anglický jazyk úroveň C1 v 5. ročníku,
          • teoretická časť odbornej zložky v 5. ročníku v anglickom jazyku,
          • praktická časť odbornej zložky v 5. ročníku v slovenskom jazyku.

Uplatnenie v praxi:

• Absolventi bilingválneho štúdia získajú jazykové a odborné predpoklady pre sústavné vzdelávanie a vysokoškolské štúdium na zahraničných vysokých školách na Slovensku, ako aj na vysokých školách a univerzitách v zahraničí.
          • Študijný odbor pripravuje absolventov so širokým všeobecným i odborným vzdelaním ekonomického zamerania pre uplatnenie sa na európskom trhu práce, na prácu v nadnárodných spoločnostiach, medzinárodných inštitúciách, podnikoch so zahraničnou kapitálovou účasťou.
          • Pripravuje absolventov pre výkon obchodno-podnikateľských funkcií v oblasti organizácie a riadenia, účtovníctva, odbytu, práce a miezd, tvorby cien, zásobovania, financií, hospodárskej správy a peňažných ústavov u nás i v zahraničí.
          • Umožňuje absolventovi uplatniť sa pri vykonávaní ekonomických činností vo výrobných podnikoch a firmách, v obchode, v bankovníctve, poisťovníctve, daňovníctve, marketingu, v prevádzkových službách, v podnikateľskej a obchodnej činnosti, v štátnej správe a samospráve (obecné zastupiteľstvá, daňové úrady, školstvo, zdravotníctvo), v cestovných kanceláriách, hoteloch a pod. v tuzemsku i v zahraničí.
          • Študijný odbor 6317 M 74 obchodná akadémia – bilingválne štúdium umožňuje absolventovi získať kvalitné odborné vzdelanie s vysokou pridanou hodnotou ovládania odborného anglického jazyka na úrovni C1 Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky.

• Obchodná akadémia
      • office@oamt.sk